دسته‌بندی نشده

راهنمای کلید هوشمند + قیمت 1402

کلید هوشمند

کلید هوشمند

کلید هوشمند، از جمله اجزایی است که برای هوشمند سازی ساختمان به کار می رود و معمولا جزء اولویت های یک ساختمان هوشمند خواهد بود. البته که این کلید می تواند در زمینه های مختلف به کار رود. به عنوان مثال کلید هوشمند wifi که در ادامه مقاله به طور کامل راجع به آن توضح می دهیم. به طور کلی این دسته از کلیدها همان شکل و شمایل کلید های قدیمی را دارند؛ با این تفاوت که کارکرد آن ها در سازگاری با سیستم مدیریت ساختمان یا BMS است. برخی از این کلید ها دارای صفحه لمسی هستند و از امکانات و ویژگی های گسترده تری برخوردارند.
در این مقاله بررسی می کنیم که کلید هوشمند چیست، چه کاربردی دارد و چگونه استفاده از آن باعث کسب رفاه می شود. اگر علاقه مند به دریافت اطلاعات در این زمینه هستید یا می خواهید در این رابطه اطلاعات مفید بیشتری را کسب کنید؛ توصیه می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.


کلید هوشمند
راهنمای کلید هوشمند + قیمت 1402


کلید هوشمند چیست؟

کلید هوشمند، در واقع نوعی فناوری است که به کاربر این امکان را می دهد یک فرآیند را کنترل کند. اغلب این فرآیند شامل خاموش یا روشن کردن لامپ‌ها و یا کم یا زیاد کردن نور آن ها است. در رابطه با ظاهر این دسته از کلید ها، باید بگوییم که چارچوب کلی حفظ شده تا کاربر بیشترین میزان مطابقت را با کلید های قدیمی پیدا کند. البته مزیت ها و قابلیت های این دسته از کلید ها بسیار پیشرفته شده و خصوصیات زیادی به آن ها اضافه شده است. در واقع هر شخص می تواند از راه دور سیستم روشنایی را کنترل کند و دیگر برای این موضوع، نیاز به حضور فیزیکی در کنار کلید نخواهد بود. این نوع از کلید ها دارای اپلیکیشن مخصوص خود هستند که بر روی گوشی نصب شده و می توان با آن ها نیز اقدام به تنظیم نور لامپ ها کرد.


تفاوت کلید هوشمند با کلید سنتی

اگر بخواهیم کمی بیشتر روی ساز و کار این دسته از کلید ها مانور دهیم، باید تفاوت های ساختاری آن با مدل قدیمی تر را نیز بیان کنیم. در کلید های قدیمی، از پلاتین برای قطع و وصل کردن جریان الکتریکی برق استفاده می شد اما در کلید های هوشمند، این کار از طریق یک رله انجام می شود. از این طریق، این کلید با سایر تجهیزات برقی و وسایل هوشمند در خانه هماهنگ خواهد شد و فعالیت ها به صورت یکپارچه و مناسب انجام می شوند.


%فروشگاه خانه هوشمند نبکا%
راهنمای کلید هوشمند + قیمت 1402


نحوه عملکرد کلید هوشمند

کلید هوشمند برای پیشبرد فعالیت های خود، از طریق یک هاب هوشمند به صورت سیم کشی و بی سیم، روی دیوار نصب خواهد شد تا افراد از طریق اپلیکیشن های موبایل و تلفن همراه، به آن متصل شوند و فرامین خود را اجرا کنند. در واقع نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد، همین نصب اولیه و تنظیمات نخست آن است که در صورت اجرای درست، کنترل روشنایی به وسیله این کلید ها به شکل آسانی قابل انجام است. مبدلی که درون این کلید به کار رفته است، امکان انجام این کار را می دهد و هنگام لمس دکمه کلید برای انجام کار، سیگنالی تحت عنوان فرمان کنترل روشنایی ارسال خواهد شد. معمولا این سیگنال از طریق پروتکل هایی مانند بلوتوث، وای فای، Zigbee یا Z-Wave ارسال خواهند شد. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله بررسی پروتکل زیگبی رجوع کنید.انواع کلید هوشمند از نظر نحوه اتصال | کلید هوشمند لمسی ساده

کلید هوشمند به چهار شکل قابل دسترسی است. نخستین مورد، کلید لمسی ساده است. این نوع از کلید ها دارای ساختار تاچ یا لمس هستند اما به صورت ساده قابل استفاده اند. به عبارتی در ساختار این نوع از کلید ها تنها از تاچ استفاده شده است و هیچ تکنولوژی دیگری در آن به کار نرفته است. قیمت مناسب، زیبایی خانه، استفاده از کلید های هوشمند ساده و … از جمله ویژگی هایی است که در این نوع از کلید ها شاهد آن هستیم.


کلید هوشمند RF

نوع دوم کلید هوشمند، مربوط به کلید های لمسی با گیرنده رادیویی RF است. این نوع از کلید ها دارای رله سرخود هستند. این رله ها درون کلید و گیرنده های رادیویی قرار می گیرند و کاربر با لمس کلید، شاهد ساز و کار جذاب آن خواهد شد. برخی از کلید هایی که دارای این قابلیت هستند، با ریموت ست شده و امکان استفاده از آن را به کاربر می دهند. در این رابطه باید عنوان کنیم که کارکرد این نوع از محصولات بسیار آسان است و همین موضوع باعث شده است افراد زیادی از آن در منازل خود بهره ببرند. برای نصب این نوع از کلید ها نیاز به سیم کشی جدید نیست. این کلید ها نیز زیبایی، قیمت مناسب و کاربرد ایده آل را به کاربر هدیه می دهد.


کلید هوشمند RF
کلید هوشمند KNX
راهنمای کلید هوشمند + قیمت 1402


کلید هوشمند wifi | کلید هوشمند zigbee

دسته سوم، کلید هوشمند لمسی با گیرنده Wifi , Z-Wave and Zigbee است. این نوع از کلید ها که شباهت های زیادی به دسته قبلی دارند، در یک مورد بخصوص با دسته ی قبل متفاوت می باشند و آن، نوع گیرنده است. در نوع قبلی، گیرنده رادیویی قرار داشت اما در این نوع از کلید ها، امواج وای فای به چشم می خورد. در واقع کلید هوشمند wifi فرامین را به سرعت و با تکنولوژی بروزی انجام می دهد. یکی از ویژگی های این کلید، این است که یک اپلیکیشن مخصوص در این زمینه منتشر می شود که کاربر با نصب آن، قادر خواهد بود با تلفن همراه، فعالیت های قابل انجام توسط کلید را به دست بگیرد و با یک تلفن همراه، کارهای خود را پیش ببرد. طراحی بی نظیر، کیفیت بالا و امکانات فوق العاده این کلید، باعث شده است میزان فروش و طرفدارانی که خواهان استفاده از این محصول هستند، به مقدار زیادی افزایش پیدا کند.کلید هوشمند KNX | کابلی

دسته ی آخر از کلید هوشمند کنترل از راه دور، کلید های لمسی با کنترل کابلی مانند KNX , Bus و … هستند. این نوع از کلید ها نیاز به سیم کشی دارند؛ زیرا سیم امکان ارتباط بین پنل لمسی و ماژول مرکزی را ایجاد می کند. البته که این ارتباط سیمی، باعث خواهد شد سرعت و امنیت در اجرای فرامین افزایش یابد. در همین زمینه، باید این موضوع را نیز بدانید که این نوع از کلید های هوشمند، با سیم کشی های قبلی سازگار نمی باشند و برای استفاده از آن ها، باید سیم کشی های جدیدی صورت بگیرد.کلید های هوشمند دارای چه ویژگی هایی هستند؟

کلید هوشمند، دارای مزیت های بسیاری است که همین موضوع طرفداران زیادی را به این محصول، جذب کرده است. این نوع از کلید ها جایگزینی برای کلید های قدیمی و منسوخ شده هستند که به صورت پل عمل می کردند. در ادامه به ویژگی های منحصر به فردی که کلید های هوشمند دارند، اشاره خواهیم کرد.

  • بدون اینترنت نیز به فعالیت خود ادامه می دهند. در ساختار این کلید ها، از نرم افزار مناسبی استفاده شده است که با آن می توانیم حتی در صورت قطعی اینترنت، از این کلید ها به مانند کلید های برقی معمولی بهره ببریم.
  • می توانیم از راه دور و با یک تلفن همراه نیز آن ها را کنترل کنیم. علاوه بر این، به وسیله اپلیکیشن می توانید سایر محصولات هوشمند را با این کلید برق هوشمند ست کنید و کنترل تمام محصولات هوشمند را به دست بگیرید.
  • باعث امنیت و آرامش خاطر می شود. در واقع با برنامه ریزی مناسب برای این کلید ها، می توانیم به آن ها زمانبندی مناسبی ارائه کنیم تا در مدت زمان تعیین شده، این کلید ها به صورت خودکار روشن یا خاموش شوند. این موضوع در هنگام سفر و عدم حضور در خانه، بسیار به کار می آیند و امنیت را به شکل مناسب و قابل قبولی افزایش می دهند.
  • دیگر مزیت کلید هوشمند، صرفه جویی در مصرف برق است که به کاهش هزینه ها کمک می کند. استفاده از مقدار انرژی کم، باعث خواهد شد هزینه کمی ایجاد شود و در مصرف برق نیز صرفه جویی مناسبی به عمل آید

کلید هوشمند اورویبو
کلید هوشمند orvibo
راهنمای کلید هوشمند + قیمت 1402

قیمت کلید هوشمند | قیمت کلید هوشمند اورویبو (orvibo)

کلید هوشمند برق، متناسب با ویژگی ها و ساختاری که دارد، از قیمت های مختلفی برخوردار است. در واقع بسته به نوع کلید و امکاناتی که در آن به کار رفته است، قیمت این محصولات متغیر است. بدیهی است که هر چه امکانات و فناوری به کار رفته در این محصول بهتر و پیشرفته تر باشد، قیمت این کلید ها نیز بیشتر خواهد بود. البته در این زمینه باید بدانید که امکانات بیشتر در این کلید ها، باعث ایجاد سهولت و راحتی شده و قیمت بیشتر در این زمینه منجر به راحتی بیشتر نیز خواهد شد. بنابراین قبل از خرید این کلید ها، به نوع کارکرد و کارایی آن دقت کنید و محصولی را خریداری کنید که دارای ویژگی هایی باشد که برای شما مفید و ارزشمند است.
شما می توانید کلید هوشمند را در برند خوشنام و مطمئن اورویبو (orvibo) از فروشگاه خانه هوشمند نبکا خریداری نمایید. این کلید ها، دارای ویژگی های منحصر به فرد و ایده آلی هستند که سهولت و راحتی را برای شما به ارمغان می آورند. با خرید از مجموعه ها، تضمین قیمت و کیفیت را بدست بیاورید و با خیال راحت، از این محصول استفاده نمایید. برای این کار کافیست تنها محصول مورد نظر خود را انتخاب و آن را وارد سبد خرید خود کنید. به عنوان مثال یکی از محصولات با کیفیت مجموعه ما، کلید هوشمند orvibo است که دارای ویژگی های فوق العاده جذابی است که هر شخصی را نسبت به خرید، ترغیب می کند. شما می توانید مشخصات این محصول را در صفحه مربوط به این کالا، مشاهده نمایید.جمع بندی نهایی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به بررسی کلید هوشمند پرداختیم و به طور کامل درباره این محصول جذاب و پیشرفته، مطالب مفیدی را بیان کردیم. امروزه هوشمند سازی ساختمان و خانه در ابعاد جدید و پیشرفته ای در جریان است و این موضوع شامل حال کلید های برق نیز شده است. شما می توانید خانه یا محیط کاری خود را به از حالت قدیمی و کلید های برقی نوستالژیک، به پیشرفته و کلید های هوشمند تبدیل کنید. با این کار، شما می توانید از مزیت های زیادی مانند امنیت، سهولت، صرفه جویی در هزینه و زمان و … بهره مند شوید. البته برای اینکه اطمینان پیدا کنید، باید ابتدا به این سوال مهم پاسخ دهید که آیا علاقه مند به هوشمند سازی خانه خود می باشید یا خیر.
در پایان این مقاله، امیدواریم این مطالب برای شما مفید و ارزشمند بوده باشد و اطلاعات مورد نیاز خود را از آن به صورت کامل دریافت کرده باشید. شما می توانید از طریق مجموعه ما، اقدام به خرید کلید هوشمند نمایید و خانه خود را به این فناوری، مجهز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *