دسته‌بندی نشده

پرده برقی چیست؟

پرده برقی

امروزه هوشمند سازی خانه‌ها تکامل زیادی یافته و این تکنولوژی جدید، بسیاری از محصولات را در بر گرفته است.
پرده برقی یکی از محصولات تولید شده در این رده می‌باشد که باعث سهولت کار می‌شود. در واقع اگر از باز و بسته کردن پرده به صورت دستی خسته شده‌اید و به دنبال یک سیستم جهت راحت‌تر شدن این کار هستید، استفاده از پرده‌ یا شید برقی یکی از این راهکارها می‌باشد. در واقع با نصب یک موتور الکتریکی، می‌توانیم چنین مجموعه‌ای را اعمال کنیم. جالب است بدانید با استفاده از این تکنولوژی، تنها قادر به باز و بسته کردن پرده نخواهید بود و می‌توانید با برنامه‌ها و سناریو های مختلفی که به آن می‌دهید، از امکانات زیاد آن استفاده کنید. به‌عنوان مثال می‌توانید در هنگام طلوع آفتاب، پرده‌ها را باز و در هنگام غروب آفتاب، آن‌ها را ببندید.


پرده برقی
پرده هوشمند اسمارت نبکا
پرده‌ هوشمند با سایر محصولات هوشمند خانه، ست می‌شود؛ اما پرده برقی چنین قابلیتی ندارد

مقدمه

در این مقاله، درباره پرده برقی بیشتر توضیح خواهیم داد و اطلاعات جامعی درباره این محصول کسب می کنیم؛ همچنین قصد داریم فرق آن را با پرده هوشمند بدانیم. اگر مایلید مقاله ای در خصوص پرده هوشمند بخوانید؛ روی لینک پرده هوشمند چیست؟ کلیک کنید. همچنین اگر علاقه‌مند به دریافت اطلاعات در این زمینه هستید یا می‌خواهید خانه خود را به این تکنولوژی مجهز کنید، توصیه می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا به اطلاعات مفید، ارزشمند و با کیفیتی در این زمینه، دست پیدا کنید.


پرده برقی چیست؟

در ابتدا می‌خواهیم تعریفی از پرده‌های برقی عنوان کنیم و سپس وارد مباحث جزئی‌تر شویم. پرده‌های برقی همان‌طور که از نام آن‌ها مشخص است، برای انجام فعالیت‌های خود، نیازمند برق می‌باشند. به عبارتی در تولید و استفاده از این محصول، موتور و ریل‌هایی اعمال شده است که به وسیله برق کار کرده و می‌توان آن‌ها را از راهی نه چندان دور توسط ریموت کنترل تنظیم و هدایت کرد. البته باید این موضوع را بدانید که این نوع از پرده‌ها با پرده‌های هوشمند متفاوت بوده و وجه تمایزهایی دارند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.


پرده هوشمند | پرده برقی | موتور پرده
شید به معنی سایه و شبه در زبان انگلیسیت. این تصویر یک شید برقیست که معمولا عمودی باز و بسته می شود.

کاربرد پرده برقی

پرده برقی در محیط‌های مختلفی قابلیت استفاده دارد. در واقع هر محلی می‌تواند به این نوع از تکنولوژی تجهیز شده و فعالیت‌ها به شکل آسانی انجام شوند. منزل، رستوران، فروشگاه، تالار و … از جمله این محیط‌های مختلفی هستند که می‌توانند از این تکنولوژی بهره‌مند شوند. از جمله مهم‌ترین مناطق و محیط‌هایی که می‌توان از پرده‌های برقی استفاده کرد؛ محیط‌های دارای پرده‌های بزرگ و با ابعاد زیاد است. در این نوع از پنجره‌ها که دارای پرده‌های بزرگی می‌باشند، شرایط به نحوی است که دسترسی و باز و بسته کردن پرده‌ها بسیار سخت بوده و به همین علت، بسیار از افراد پرده‌های برقی استفاده می‌کنند تا با فشردن دکمه‌ای، این فرایند سخت به راحتی انجام شود.


نحوه کارکرد پرده‌های برقی چگونه است؟

در این بخش از مقاله می‌خواهیم با چگونگی کارکرد پرده برقی آشنا شویم. سیستمی که درون این محصول گنجانده شده است، حاوی 3 بخش موتور، ریل و سیستم کنترلی می‌باشد. برای اینکه بتوانیم از پرده‌های برقی استفاده کنیم؛ باید موتور و ریل این پرده به شکل مناسبی در کنار پنجره تنظیم شوند و به یک پریز برق متصل شوند. با این کار، سنسورهای موجود درون این پرده فعال شده و با استفاده از موتور و ریلی که برای حرکت تنظیم شده است، می‌توانیم از راه دور آن را تنظیم کنیم. شاید در سالن‌های بزرگ که برای کنسرت یا تئاتر وجود دارد با این نوع از پرده‌ آشنا شده‌باشید. در هنگام اجرا به یکباره این پرده‌ها به کنار می‌روند و صحنه به نمایش در می‌آید.

پرده برقی و کاربرد آن
شید، پرده برقی و پرده هوشمند؛ در انواع با ریموت و بدون ریموت عرضه می شوند.

بخش زیادی از هزینه‌‌ای که باید برای پرده‌های برقی صرف کنید؛ مربوط به موتور پرده است که با توجه به طول اندازه و سنگینی پرده‌ها، نوع موتور می‌تواند متفاوت باشد.


مزایت های پرده برقی

قبل از اینکه بخواهیم از پرده برقی برای یک محیط استفاده کنیم، ابتدا نیاز است مزیت های این نوع اکسسوری منزل را بررسی کنیم.


دسترسی راحت

در واقع با استفاده از این محصول، دیگر لازم نیست انرژی خود را صرف باز یا بسته کردن پرده های خانه خود کنید. با نصب این محصول، می‌توانید از راه دور و با استفاده از کنترل، این وظیفه را به پرده‌های برقی بسپارید.


حرکت در قطعی برق

جالب است بدانید حتی در صورتی قطعی برق نیز شما می‌توانید با استفاده از دست این پرده‌ها را حرکت دهید که نوعی قابلیت دستی نیز در این محصول گنجانده شده است.


قابلیت حمل

به علت موتور کوچک و نصب آسان، تمام مکانیزم پرده های برقی و هوشمند قابل حملند. علاوه بر این هنگام نصب این پرده نیز دچار مشکل نمی‌شوید و می‌توانید به راحتی موتور را در گوشه‌ای قرار دهید


تحمل وزن

آخرین ویژگی این محصول، این است که می‌تواند وزن بالای پرده را تحمل کند. در واقع امکان نصب پرده‌های سنگین روی این ریل و حرکت آن به وسیله موتور وجود دارد و هیچ نگرانی بابت شکستن آن وجود ندارد.


موتور پرده برقی
موتور پرده برقی بسیار کوچک و قابل حمل است.

تفاوت و مقایسه پرده برقی با پرده هوشمند

احتمال دارد گمان کرده باشید که پرده برقی همان پرده هوشمند است؛ که در این صورت دچار خطا شده‌اید. به عبارتی این پرده اتوماتیک یا برقی، تنها به نوعی موتور متصل می شود که وظیفه باز و بسته کردن پرده‌ها را بر عهده دارد و شامل دیگر ویژگی‌هایی که پرده‌های هوشمند دارد، نمی‌شود.

پرده خانه هوشمند دارای برنامه‌هایی است که می‌تواند به شکلی مناسب، امکانات بیشتری را به یک خانواده اهدا کند. پرده‌های هوشمند، این قابلیت را دارد که به دستیار صوتی متصل شود و با سایر امکانات هوشمند خانه هماهنگ شود. پرده هوشمند درون خانه شما، می‌تواند با سایر محصولات هوشمند خانه مانند امکانات روشنایی، امکانات امنیتی و بسیاری موارد دیگر همکاری کند.
مقاله ای کامل در خصوص خانه هوشمند و گجت هایی که میتوانید در آن استفاده کنید نوشته ایم.


پرده هوشمند به چه درد میخورد؟

اگر قصد خروج از خانه را دارید، پرده هوشمند به صورت خود کار بسته می شود. هنگامی که سیگنال سنسور در و پنجره یا دستگیره هوشمند، به مینی هابی که همه دستگاه هایتان به آن متصلند ارسال می شود؛ هاب هوشمند منزل شما متوجه بسته شدن درخواهد شد. در صورتی که از قبل در هاب خود شرایط را ذخیره کرده باشید و در نتیجه سینگنال سنسور های در تقاضای بسته شدن پرده هوشمند را داشته باشید؛ پرده هوشمند شما به صورت خودکار به حالت بسته در می‌آید تا فضای داخل خانه به شکل محرمانه باقی بماند. علاوه بر این، این نوع از پرده‌ها دارای قابلیت برنامه ریزی هستند و می‌توانند این برنامه‌ها را به شکل مناسب و منظمی اجرا کنند.


یک مثال دیگر

همین‌طور این پرده‌ها قابلیت این را دارند که از راه دور و به وسیله یک گوشی، توسط مالک به شکل باز و بسته در بیایند. این موضوع برای پرده‌های برقی محدود به فاصله تا پرده است؛ در حالی که در پرده‌های هوشمند این امکان حتی از کشوری دیگر نیز قابل اجراست. تصور کنید برای گول زدن سارقین، هر چند ساعت یکبار پرده های منزل را باز و بسته کنید.
اگر نگران امنیت منزلتان در زمان سفر یا اوقات خالی بودن خانه هستید؛ این تکنولوژی ارزان قیمت می تواند سارقیت را فریب دهد. آنها گمان می کنند کسی در خانه حضور دارد. داستانی واقعی از زبان یک سارق طلا در ویرگول سایت اسمارت نبکا نوشته شده است. مقاله افزایش آمار سرقت طلا را بخوانید.


قیمت پرده برقی

برای اینکه بتوانیم اقدام به خرید پرده خودکار از نوع برقی یا هوشمند داشته باشیم، باید ابتدا از نظر قیمت آن‌ها را بررسی کنیم و با بودجه خود آن‌ها را تطبیق دهیم. در ابتدا می‌خواهیم یک حداقل قیمت و حداکثر قیمت از پرده‌های برقی به شما مخاطبین گرامی ارائه دهیم. با بررسی‌های انجام شده، متوجه شده‌ایم که پرده‌های برقی دارای جزئیات فراوانی می‌باشند که شامل موتور و ریل برقی و سایر موارد می‌باشند. موتورهای برقی بسته به قدرتی که دارند (45 یا 75 وات) می‌توانند قیمت‌های مختلفی مانند 2 و 1.8 میلیون تومان را شامل شوند. همچنین ریموت این محصول نیز بسته به تعداد کانال‌هایی که دارد، از 350 هزار تومان آغاز می‌شود. علاوه بر این شما باید سایر موارد مانند اجرت نصب، براکت موتور، پایه دیواری و … را نیز در محاسبات خود اعمال نمایید.


قیمت پرده هوشمند

این موضوع برای پرده‌های هوشمند نیز صدق می‌کند و فرایند آن‌ها تقریباً در یک شکل و شمایل می‌باشد. این نوع از پرده‌ها نیز دارای یک سیستم کنترلی می‌باشند که هزینه مخصوص به خود را دارند. علاوه بر این باید برای نصب و هماهنگ سازی این پرده با سایر محصولات هوشمند نیز هزینه‌هایی را در نظر بگیرید. از این رو می‌توانید حداقل قیمت خرید و نصب این محصول را بیشتر از پرده‌های برقی بدانید و حداقل آن را روی کمترین قیمت پرده‌های برقی بگذارید.

نمایی از موتور کوچکی که در این نوع از پرده‌ها به کار می‌رود. شما می توانید برای تهیه ریل پرده هوشمند اورویبو و موتور به فروشگاه خانه هوشمند نبکا رجوع کنید.


جمع بندی نهایی

همان‌طور که مشاهده کردید در این مقاله به بررسی پرده‌های برقی و ارائه تفاوت‌های آن با پرده هوشمند پرداختیم. امروزه تکنولوژی باعث شده است بسیاری از فرایندها با فناوری روز دنیا ساخته شوند و سهولت خاصی را برای افراد به ارمغان بیاورند. در پایان، امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات مناسب و ارزشمندی را از آن کسب کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *